يادداشت‏هاي دبيركل
 
بخشنامه
گزارش تصویری سفرهای دبیرکل
در نشست بررسی پروژه‌های کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد عنوان شد:
در نشست بررسی پروژه‌های کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد، 230 میلیون تومان برای ساخت و تکمیل پروژه کتابخانه‌ شهر مادوان تخصیص داده شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه خبر داد:
بیژن راستی فر گفت: حق انتفاع کتابخانه الغدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) شهر کرمانشاه به نهاد کتابخانه های عمومی کشور واگذار شده است.
با همکاری شهرداری؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی کردکوی از افتتاح اولین کتابخانه سیار با همکاری شهرداری این شهرستان در خبر داد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور در خبرگزاری مهر از بخش های مختلف این خبرگزاری بازدید کرد و با خبرنگاران مهر به گفتگو نشست.
مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
علی رمضانی با اشاره به برگزاری نشست کارشناسان منابع ادرات کل کتابخانه های عمومی کشور گفت: با توجه به مصوبات صورت پذیرفته در این نشست، کتابخانه های عمومی به زودی شاهد اثرات آن خواهند بود.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پیامی ارتحال آیت ‌الله مهدوی‌کنی (رضوان الله علیه) را تسلیت گفت.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد تاکید کرد:
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد به همراه معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی نهاد در بازدید از کتابخانه‌های عمومی همدان بازدید گفت: انجام کار تبلیغی و جریان سازی فرهنگی برای کتاب جدید قبل از ورود به کتابخانه‌های عمومی ضروری است.
نخستین روز نشست کارشناسان منابع کتابخانه های عمومی کشور با سخنرانی معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی، مدیرکل منابع، مدیرکل کتابخانه های عمومی و معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان آغاز به کار کرد.
به همت اداره کل پژوهش و نوآوری نهاد برگزار شد؛
نشست پژوهشی «شناسایی و ارائه مدلی برای تببین عوامل موثر بر فرسودگی شغلی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور» با حضور دبیرکل و شماری از کارشناسان ادارات کل نهاد در سالن کنفرانس نهاد برگزاری شد.
با حضور کارشناسان منابع سراسر کشور؛
نشست کارشناسان منابع استان‌ها و مدیران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از امروز بیست و نهم مهر به مدت سه روز در استان همدان آغاز می‌شود.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان:
مسعود سالک از دیجیتال سازی 1500 نسخه خطی در کتابخانه ابن مسکویه با همکاری کتابخانه آستان قدس رضوی خبر داد.
از سوی اداره کل منابع نهاد اعلام شد؛
اداره کل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور از ارسال بیست و سه عنوان کتاب جدید و ارسال آن به کتابخانه های عمومی سراسر کشور خبر داد.
دبیرکل نهاد در یادداشت دوازدهم خود عنوان کرد:
علیرضا مختارپور در جدیدترین یادداشت خود در پرتال نهاد از دیدار و رایزنی با نمایندگان مجلس در خصوص پیدا کردن راه حلی قانونی برای الزام شهرداری ها به پرداخت نیم درصد درآمدهایشان خبر داد.
دبیرکل نهاد طی بخشنامه ای به مدیران کل کتابخانه های عمومی استان ها، خواستار اجرایی شدن دستورالعمل تعیین ساعات کاری کتابخانه های کل کشور در نیمه دوم سال 93 شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد:
زینب قربانی پس از انتصاب به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش می کنیم جایگاه کتابداران و همچنین اهمیت کتابخانه های عمومی شناخته شده و جایگاه آنها را در سطح مدیریت کلان با توجه به رسالت کتابداران ببینیم.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
علیرضا مختارپور در دومین روز برگزاری «آموزش تخصصی کتابداران کودک»، پس از شنیدن و پاسخ به سوالات و مشکلات کتابداران بر لزوم توجه به کتابدار، کتابخوانی، مخاطب و ارتباط و پیوند این بخش ها با همدیگر تاکید کرد.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حکمی زینب قربانی خلف آباد را به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد تعیین کرد.
با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان استانی؛
همزمان با 23 مهرماه، جشن گرامیداشت روز جهانی عصای سفید در کتابخانه عمومی آیت الله العظمی خامنه‌ای‌ مدظله العالی قم برگزار شد.
با صدور اطلاعیه ای در خصوص برخی از مسائل اداری؛
معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای به پرسش ها و پیام های کتابداران و همکاران نهاد در خصوص برخی مسائل اداری پاسخ گفت.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد اعلام کرد:
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور از تمدید زمان ارسال پرونده های مربوط به منتخبین بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
بيشتر
 
مناسبت
ارتباط با دبیر کل

اطلاعيه
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 62232391
تعداد بازديد زيرپورتال: 20980847
اين زيرپورتال امروز: 5542
تعداد بازديد اين صفحه: 6358267
در امروز: 25400
اين صفحه امروز: 3400
خانه | بازگشت |
کاربر مهمان (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.