يادداشت‏هاي دبيركل
 
بخشنامه
گزارش تصویری سفرهای دبیرکل
طی حکمی از سوی علیرضا مختارپور؛
محمدهادی ناصری طاهری از سوی علیرضا مختارپور به عنوان مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی کشور منصوب شد.
مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور:
علی رمضانی از آغاز ارسال نشریات به کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:
لاله افتخاری با اشاره به الزام پرداخت سهم نیم درصد شهرداری ها به نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: شهرداری علت تخصیص نیافتن این مسئله را درآمد ناکافی عنوان می‌کند اما تعامل جدیدی با شهرداری داشته‌ایم و قول داده‌اند که این اتفاق بیفتد.
مختارپور در گفتگو با رادیو کتاب عنوان کرد:
علیرضا مختارپور سه شنبه بیست و پنجم شهریور در گفتگو با برنامه «فانوس» رادیو کتاب بر تلاش نهاد کتابخانه های عمومی کشور در رسیدن به استانداردهای کتابخانه ای و کتابخوانی تاکید کرد.
معاون توسعه کتابخانه ­ها و کتابخوانی به همراه مدیرکل تامین منابع نهاد کتابخانه ­های عمومی کشور از کتابخانه ­های عمومی شهرستان های نور، رویان و نوشهر بازدید کردند.
همزمان با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، ادارات کل کتابخانه های عمومی استان های کشور از برنامه های ویژه خود در این هفته خبر دادند.
توسط اداره کل امور فرهنگی نهاد کتابخانه های عمویم کشور صورت پذیرفت؛
اداره کل امور فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور همزمان با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، گلچینی از برترین های حوزه نشر را برای علاقه مندان کتاب معرفی کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی آغاجاری از بهره برداری از کتابخانه مشارکتی حضرت ولی عصر(عج) در شهرستان آغاجاری خبر داد.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری:
آیت الله شفیعی در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: تاریخ کتاب هیچ گاه تمام نمی شود یعنی کتاب تاریخ مصرف ندارد.
اولین سالگرد افتتاح بخش کودک کتابخانه عمومی آیت الله کفعمی خراسانی زاهدان با حضور اعضاء و خانواده های آنها در این کتابخانه برگزار شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی:
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تخصیص اعتبارات و حمایت شهرداری‌ها ارتقاء نهاد کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ جامعه را در بر دارد.
فرماندار شهرستان تفت:
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی تفت در دیدار از بخش های مختلف کتابخانه دکتر واحد این شهرستان، این مجموعه را به لحاظ فعالیت‌های فرهنگی کم‌نظیر دانست.
فرماندار شهرستان کبودراهنگ:
فرماندار شهرستان کبودراهنگ ترویج فرهنگ مطالعه را لازمه توسعه فرهنگی پایدار دانست و نقش کتابخانه‌های عمومی و کتابداران را در این زمینه مهم و اثرگذار برشمرد.
سرپرست کتابخانه های عمومی استان قزوین:
در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، راهکارهای همکاری و تعامل هر چه بیشتر بین این دو دستگاه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
مدیرکل انتشارات، تبلیغات و دپارتمان اطلاع رسانی و ادبیات وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان از کتابخانه مرکزی تبریز دیدن کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مازندران:
عبدالحسین باقری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی گلوگاه از شهرداران خواست مشکلات کتابخانه های عمومی را مانند دیگر مشکلات شهری بدانند.
در یک اقدام خیرخواهانه 2558 جلد کتاب توسط حجت الاسلام و المسلمین مهدی مهریزی به کتابخانه عمومی فرزانه جامع مشهد اهداء شد.
رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان باشت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان از اجرای طرح «بچه ها کتاب» برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان باشتی خبر داد.
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل در دیدار با داریوش سفیدی با اظهار خرسندی از خدمات کتابخانه های عمومی استان، خواستار تقویت فعالیت های این مجموعه شد.
در پنج ماهه نخست امسال صورت پذیرفت؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از امانت 9 جلد کتاب به ازای هر عضو در کتابخانه عمومی استان همدان در 5 ماهه نخست امسال خبر داد.
بيشتر
 
مناسبت
ارتباط با دبیر کل

اطلاعيه
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 60413352
تعداد بازديد زيرپورتال: 20475008
اين زيرپورتال امروز: 3615
تعداد بازديد اين صفحه: 6025040
در امروز: 16391
اين صفحه امروز: 1949
خانه | بازگشت |
کاربر مهمان (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.