نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..

1394/4/1
به نام آنکه جان را روشنی داد

کتابداران و همکاران عزیز و گرامی
با اهداء سلام و احترام
فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ماه عبادت و خودسازی و کسب ذخیره های معنوی و عبادی را به شما عزیزان تبریک می گویم و امیدوارم ضمن انجام فعّالیّت‌های جاری در انجام عبادات و تکالیف واجب و مستحب این ماه مبارک موفّق باشید.
همچنین یاد و خاطرة شهدای گرانقدر دفاع مقدّس و بخصوص شهدای غوّاص که پیکر مطهّرشان در روزهای اخیر در دریای ملّت حماسه ساز ایران موج آفرین شد و برای همیشه در تاریخ دفاع و حماسة این ملّت جاودان گردید گرامی می دارم.
اما چند نکته دربارة نهاد :
1- به لطف الهی اوّلین نشست برنامة فرهنگی و محتوا محور "کتاب خوان" در تهران برگزار شد و مورد استقبال بسیار گرم اهالی فرهنگ و ادب و کتاب و کتابخوانی قرار گرفت. در روزهای آتی دستورالعمل و ضوابط برگزاری این نشست ها به تمامی استان‌ها ابلاغ خواهد شد تا بلافاصله مورد اجرا قرار گرفته و بزودی شاهد برگزاری صدها نشست معرّفی کتاب و کتابخوانی در شهرهای مختلف کشور باشیم و امیدوارم این حرکت تأثیر بسزایی در ترویج کتابخوانی داشته باشد.
2- به لطف الهی و با مصوّبة بسیار مؤثّر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در تحقّق نیم درصد درآمدهای شهرداری های سراسر کشور و با همکاری و همدلی صمیمانة مسئولین مربوطه در وزارت امور اقتصاد و دارایی،
خزانه داری کل کشور، اوّلین مرحله از وصول مطالبات نهاد در حال محقّق شدن است بدین ترتیب راه حل مشکلات نهاد در تمامی حوزه ها از جمله:
الف) تکمیل کتابخانه های در دست تکمیل (صرفاً برای پروژه‌هایی که بیش از 75% پیشرفت داشته اند)
ب) تعمیرات لازم در تأسیسات و تجهیزات کتابخانه ها
ج- انجام برنامه های فرهنگی مصوّب
د- تأمین امور رفاهی و پرداخت‌هایی همچون هزینة مهد کودک، اضافه کار، ایاب و ذهاب، حقّ مأموریّت و... و تمام یا بخشی از هزینه های پرسنلی
هـ - خرید و نگهداری تجهیزات و وسایل مورد نیاز اداری، رایانه ای، تأسیساتی، و...
گشوده می شود.
البته برای اثبات قانونمندی و دقّت در نحوة هزینه  کرد این مبالغ بخشنامه هایی تهیّه و به تمامی مدیران کل استان‌ها ابلاغ شده تا مصرف این بودجه صرفاً با ارائة برنامه و مستندات توجیهی از سوی هر استان و پس از تصویب و ابلاغ توسط ستاد مرکزی نهاد صورت گیرد.
بدیهی است اینجانب و تمامی معاونین و مدیران ستادی و استانی خود را موظّف به رعایت قانون، رعایت
صرفه جویی، پرهیز از مصارف غیر ضرور و استفاده از این بودجه در استان مربوطه می دانیم و با هر گونه تخلّف از روند فوق به شدّت و سرعت برخورد قانونی خواهد شد.
3- خوشبختانه برنامة خرید کتاب به انتخاب کتابداران از محلّ صرفه جویی عدم شرکت در نمایشگاه کتاب به خوبی صورت گرفت و دستور خرید کتب انتخاب شده صادر شد. با توجه به استقبالی که از این طرح صورت گرفت بزودی و با اصلاح برخی نقائص و ضعف ها، این برنامه با کتب جدید و عناوین بیشتر تکرار خواهد شد.
4- مجدّداً ضمن تشکّر از همراهی ها و همدلی ها و همکاری های شما عزیزان استدعا دارم با نظرات، انتقادها و پیشنهادات خود این خدمتگزار کوچک و همکارانم را در ادارة بهتر نهاد یاری دهید و با صبوری و شکیبایی خود فرصت تحقق شرایط بهتر و مطلوبتر را فراهم نمایید.

                                                                                                                    و من الله التوفیق
                                                                                                                   علیرضا مختارپور
                                                                                                                          دبیرکل

ادامه مطلب
..
بابلسر:
بازدید مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از کتابخانه‌های بابلسر
..
قشم:
تخصیص اعتبار برای تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی
..
اصفهان:
اهدای کتابخانه شخصی استاد مرحوم زین العابدین مؤتمن به کتابخانه عمومی صائب
..
بوشهر:
بروز رسانی منابع کمک درسی در کتابخانه عمومی امام محمد باقر(ع) آبپخش
..
مشکین شهر:
برگزاری کلاس قصه‌های قرآنی برای کودکان عضو کتابخانه عمومی روستای پریخان
آرشيو
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.