يادداشت‏هاي دبيركل
 
بخشنامه
اطلاعيه
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 66550535
تعداد بازديد زيرپورتال: 22333130
اين زيرپورتال امروز: 2403
تعداد بازديد اين صفحه: 7228250
در امروز: 942
اين صفحه امروز: 121
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی در بازدید از پروژه کتابخانه مرکزی ایلام:
محمد اله یاری فومنی معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی به همراه ابراهیم شمشیری مدیرکل امور کتابخانه ها و هوتن والی نژاد مدیرکل عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور عصر امروز شنبه یازدهم بهمن در بدو ورود به این استان از پروژه در حال ساخت کتابخانه مرکزی ایلام بازدید کرد.
معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد:
معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی عصر چهارشنبه هشتم بهمن در دیدار با استاندار یزد با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه کتاب و کتابخوانی، ترویج مطالعه را از اولویت‌های نهاد کتابخانه‌ها برشمرد.
در یادداشت معاون امور مجلس، استان ها و مشارکت های نهاد مطرح شد:
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا واحدی طی یادداشتی از کتابداران خواست با فعالیت در عرصه کتاب و کتابخوانی تعیین کننده‌ بازار نشر و نویسندگی باشند و به عنوان پیشقراولان خطوط مقدم جنگ نرم با نیازسنجی و نیازآفرینی در مخاطبان، به ناشران و نویسندگان مشاوره بدهند که چه بنویسند و چه نشر دهند.
مراسم تجدید میثاق کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابداران کتابخانه های عمومی استان تهران و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه با آرمان‌های امام خمینی (ره) صبح امروز شنبه یازدهمبهمن در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد.
معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به همراه مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل این نهاد با حضور در کتابخانه امام علی(ع) یزد، از بخش های مختلف این کتابخانه‌ دیدن کردند.
آیین اختتامیه چهارمین دوره آموزشی مشاوره کتابدار ظهر پنج شنبه نهم بهمن با حضور محمد اله یاری فومنی معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد، دکتر وزیرپور مشاور دبیرکل، علی رمضانی مدیرکل منابع نهاد و مدیران کل استان های شرکت کننده در این دوره در تنکابن برگزار شد.
با برگزاری آیین اختتامیه؛
چهارمین دوره آموزشی مشاوره کتابدار ظهر امروز پنج شنبه نهم بهمن پس از برگزاری آزمون علمی و آیین اختتامیه در شهرستان تنکابن پایان یافت.
معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا واحدی در آیین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید کتابخانه‌های عمومی استان که صبح امروز (چهارشنبه 8 بهمن) در یزد برگزار شد، گفت: مجموعه مدیران استان‌ها با محوریت استانداران نقش مهمی در حمایت از کتابخانه‌ها دارند.
مراسم معارفه «رقیه دوست‌ فاطمیها» به عنوان سومین مدیرکل زن در کتابخانه های عمومی کشور و در سمت مدیرکلی کتابخانه های عمومی استان یزد، صبح امروز چهارشنبه هشتم بهمن با حضور معاون امور مجلس، استان ها و مشارکت های نهاد، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد، استاندار یزد و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا واحدی با همراهی محمدهادی ناصری طاهری عصر روز سه شنبه هفتم بهمن از کتابخانه عمومی وزیری یزد بازدید کرد.
این چند کتاب را بخوانیم
همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر، اداره کل امور فرهنگی نهاد پوستر معرفی کتاب هایی با مضمون انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را با عنوان «خمینی ای امام...» منتشر کرد.
عضو هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور در بازدید از کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس:
عضو هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ظهر امروز دوشنبه ششم بهمن در جریان بازدید از کتابخانه شهید باهنر مشهد مقدس گفت: ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و غنی سازی کتابخانه ها نوعی صدقه جاریه برای مسئولین است.
چهارمین دوره آموزشی «مشاوره کتابدار» صبح امروز دوشنبه ششم بهمن در مجتمع فرهنگی آموزشی رشد شهرستان تنکابن، آغاز به کار کرد.
تمامی همکاران نهادی که تاکنون وارد سامانه فراگیر آموزش نشده و یا اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نکرده‌اند، هر چه سریعتر با مراجعه به این سامانه و تکمیل اطلاعات، امکان بهره‌مندی از مزایا و خدمات آموزشی برای خود را فراهم کنند.
در آستانه فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی؛
برای نخستین بار در استان خراسان رضوی و در آستانه فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، برجسته ترین آثار هنرمندان 15 کشور جهان با موضوع کتاب در شهرستان مرزی خواف به معرض دید عموم گذاشته شد.
از سوی معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد؛
محمد اله یاری با صدور بخشنامه ای به مدیران کل کتابخانه های عمومی کشور، خواستار انتشار و نصب پوستر معرفی طرح نورسیده های هر مرحله، در تمامی کتابخانه های عمومی شد.
در نوزدهمین یادداشت دبیرکل نهاد مطرح شد:
علیرضا مختارپور در نوزدهمین یادداشت خود از کتابداران کتابخانه های عمومی خواست تا با دقت در نامه رهبر معظّم انقلاب خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نسبت به معرّفی کتب منابع مفید در ارائه و ترسیم چهرۀ حقیقی اسلام و پیامبر گرامی آن برای مخاطبان تلاش کنند.
با صدور بخشنامه ای از سوی معاون اداری و مالی نهاد اعلام شد؛
معاون اداری و مالی نهاد با صدور بخشنامه ای از مدیران کتابخانه های عمومی کشور خواستار تنظیم قراردادهای کتابداران روستایی، انجمنی و سایر همکاران نهاد بر اساس حداقل پرداختی به مشمولان قانون کار و یا قانون مدیریت خدمات کشوری شد.
علیرضا مختارپور در بخشنامه ای به ادارات کل کتابخانه های عمومی استان ها با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص قوانین تنطیم جمعیت و خانواده، خواستار اجرای کامل آن در کلیه واحدهای تحت نظر نهاد کتابخانه های عمومی کشور شد.
چهارمین دوره مشاوره آموزش کتابدار از صبح دوشنبه ششم الی پنج شنبه یازدهم بهمن با محوریت استان تهران در شهرستان تنکابن برگزار می شود.
بيشتر
 
مناسبت
نو رسیده ها
ارتباط با دبیر کل

مسابقه
خانه | بازگشت |
کاربر مهمان (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.